Nie sú to len deti, častokrát aj dospelí využívajú hru na mobile alebo v počítači na odreagovanie či krátenie voľných chvíľ.
Trávenie času na zariadeniach pri hraní virtuálnych hier je dnes témou, ktorá je rozoberaná a častokrát odsudzovaná. Majú však virtuálne hry skutočne tak zlý vplyv na deti či dospelých?
Paradoxne, výskumy tvrdia, že hranie hier nemá negatívny vplyv na vývoj a správanie. Dokonca je tam niekoľko pozitívnych vplyvov, ktoré pri rozumnom časovom nastavení sú pre hráča hier skôr prínosom Kontrola nad časom, ktorý hráč strávi hraním virtuálnej hry je teda v tomto prípade kľúčová.
Vzdelávacie hry bez pochýb zlepšujú logické myslenie, jazykové schopnosti , trénujú pamäť, rozširujú možnosti získania nových informácií. Môžu tak pomôcť pri dosahovaní lepších výsledkov v škole.

Akčné hry sú zrejme najviac zatracované, avšak nenašiel sa priamy súvis medzi hraním akčných hier a agresivitou v reálnom živote. Zistilo sa, že agresívne správanie súvisí viac s povahou človeka, okruhom jeho kamarátov a rodinným zázemím.
Strategické a dobrodružné hry zlepšujú priestorovú orientáciu, koncentráciu a chápanie zložitých systémov.
Športové hry umožňujú vžiť sa do role pretekára či športovca, zlepšujú postreh a priestorovú orientáciu. Jednou z neškodných športových hier je aj naša Gólovka. Zahrajte si, zabavte sa a môžete vyhrať atraktívne finančné výhry.