Gmail vás upozorní, ak nepoužívate svoj e-mail sami

26.03.2010 13:13
Google Gmail, e-mail, neoprávnený prístup
Nová funkcia varuje pred neoprávnenými prístupmi k e-mailu. Autor:

Koľko ľudí pozná prihlasovacie údaje k vašej e-mailovej schránke? Ak si myslíte, že nikto, nová funkcia na Gmaili vás môže vyviesť z omylu. V snahe o zvýšenie zabezpečenia pridal Google do svojej e-mailovej služby novú funkciu, ktorá má užívateľa informovať o viacnásobných prístupoch k schránke z rôznych lokalít.

Pre niekoho zbytočná, pre iného mimoriadne užitočná, môže byť staro-nová funkcia, ktorú do svojej e-mailovej služby Gmail pridal Google. Užívateľ vďaka nej získa prehľad nielen o tom, kto a odkiaľ sa k jeho účtu prihlasuje, ale na prípadnú podozrivú aktivitu vrámci e-mailu bude aj upozornený.

Autor: Google

Výstražné a neprehliadnuteľné varovanie sa môže zobraziť napríklad vtedy, ak v jednej chvíli pristupuje k e-mailu osoba z inej krajiny, než je tomu o dve hodiny neskôr. Služba totiž zaznamenáva IP adresy, podľa ktorých identifikuje krajinu používateľa, a prehľadne ich ukladá do tabuľky. V prípade, že sa s podobným varovaním stretnete, mali by ste si v prvom rade overiť, či sa k vášmu účtu neprihlasuje aj iná, neželaná, osoba. Ak áno, pravdepodobne vám pomôže len zmena hesla.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku