Operátori: Telekom obmenil dátové balíky na kartách Easy

20.09.2017 17:40
smartfón, mobil, SMS, telefonovanie, správa,...
Ilustračné foto Autor:

Operátor z ponuky vyradil tri balíky, ktoré nahradil balíkmi s väčším objemom dát. Pozmenil aj ponuku denného internetu na predplatených kartách Easy Pecka.

S platnosťou od 20. septembra Telekom mení ponuku dátových balíkov na predplatených kartách Easy Pecka. Niektoré balíky ponechal, iné vymenil či doplnil. Balík Internet na deň môžu zákazníci využívať v nezmenenej podobe, ponuka Easy Surf po novom ale už neexistuje. Sto, päťsto a tisíc megabajtové balíky Telekom nahradil tromi novými doplnkami s názvom Raz Giga, Vždy Giga a Vždy 2 Giga.

Pri predplatených kartách Easy Pecka bude aj naďalej platiť 50-centový denný strop na dáta. Keď prečerpá päť megabajtov, ktorých hodnota je spomínaných 50 centov, spoplatňovanie sa zastaví a zákazník môže pokračovať v surfovaní s plnou rýchlosťou. Rýchlosť sa mu zníži po tom, čo prečerpá 200 Megabajtov. Pôvodnú rýchlosť a ďalších 200 Megabajtov si potom môže obnoviť niekoľkokrát, vždy za 50 centov.

Nové balíky s novými cenami a rôznou dĺžkou platnosti

Prvým novým balíkom je Raz Giga, pri ktorom zákazník získa gigabajt dát za 3 eurá a na 7 dní. “Novinka je určená zákazníkom, ktorí v krátkom čase míňajú viac dát. Po vyčerpaní bude zákazník využívať do konca týždňa štandardný Internet na deň,” uviedol hovorca Telekomu, Michal Korec.

Balík Vždy Giga, ktorý už platí 30 dní obsahuje jeden gigabajt predplatených dát v cene 6 eur. Po jeho prečerpaní je možné pokračovať v surfovaní zníženou rýchlosťou (64 kbps) alebo si dokúpiť ďalšie dáta za nižšiu cenu. Konkrétne 500 Megabajtov za jedno euro. Na rozdiel od denných balíčkov si je možné dáta dokúpiť len štyrkrát za mesiac.

Posledným, a zároveň najvyšším balíkom, je Vždy 2 Giga s dvomi gigabajtami dát za 8 eur na 30 dní. Po prečerpaní dát sa rýchlosť zníži na 64 kbps a dáta je tiež možné štyrikrát obnoviť za jedno euro (v objeme 500 MB). Do konca januára Telekom ponúka tento balík za zvýhodnenú cenu 6 eur.

Telekom nemal na výber a balíky musel kvôli európskej regulácii ponúknuť aj v roamingu. Pri dennom internete je ale limit nastavený na 110 Megabajtov. Tri nové balíky budú, na druhej strane, fungovať v krajinách EÚ rovnako ako na Slovensku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#telekom #Slovak Telekom #predplatené karty #Easy Pecka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk