Mapy Google už zobrazujú aj rizikové oblasti postihnuté pandémiou koronavírusu

25.09.2020 18:00
Google, Mapy Google, Covid-19
Covid-19 na Mapách Google Autor:

Google spustil novú zaujímavú novinku vo svojich Mapách. V samostatnej vrstve zobrazí miesta s väčším výskytom ľudí infikovaných koronavírusom.

Google na svojom blogu informoval o novej funkcií v Mapách, ktorá vychádza z aktuálnych celosvetových štatistík v počte ľudí nakazených koronavírusom. V mobilnej aplikácii ponúka prehľad krajín a regiónov s väčším počtom prípadov nakazených. Oblastí sa líšia farbou. Čím tmavšia farba, tým viac rizikovou je daná oblasť. Slovensko je napríklad na Mapách oranžové, kým niektoré oblasti Španielska sú červené.

Covid-19 na Mapách Google
Covid-19 na Mapách Google Autor: Google

Google vo svojom Covid-19 radare vychádza z dostupných dát, ktoré sprístupňujú jednotlivé štáty. “Do Máp sme integrovali novú Covid vrstvu, ktorá zobrazí kritické informácie o množstve prípadov Covid-19 v danom regióne. Na základe toho sa môžu užívatelia rozhodnúť, či do oblastí vycestujú,” informovala na svojom blogu firma.

Covid-19 na Mapách Google
Covid-19 na Mapách Google Autor: Google

Funkcia je zatiaľ dostupná len v mobilnej aplikácii Mapy Google. Po jej spustení je potrebné v pravom hornom rohu vybrať vrstvu “Covid-19 info”. Následne sa mapy zafarbia do rôznych odtieňov oranžovej podľa toho, aký bol priemerný počet nakazených na 100-tisíc ľudí v priebehu posledných 7 dní. Google dáta získava aj z verejných zdrojov, akými sú inštitút Johns Hopkins, databáza denníka New York Times alebo Wikipédia. Informácie mu poskytujú aj ministerstvá zdravotníctva alebo Svetová zdravotnícka organizácia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pandémia #Mapy Google #koronavírus #Google #Covid-19
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku