Malý notebook od Toshiby sa priučil dotykom

15.02.2010 07:00
Toshiba Satellite U500, notebook, netbook,...
Notebook Toshiba Satellite U500 je vybavený aj HD webkamerou. Autor:

Spoločnosť Toshiba predstavila vynovený 13-palcový notebook Satellite U500, tentokrát s dotykovým displejom. Uspokojiť by mal aj náročnejších užívateľov. Napriek tomu, že je nositeľom známky "mobilný", so svojou hmotnosťou nepatrí k najľahším modelom na trhu. Váži viac než dva kilogramy, a to aj napriek plastovému prevedeniu.

Model U500 je vybavený Intel Core i3 alebo Core i5 procesorom, až ôsmimi gigabajtami operačnej pamäte DDR3 (1066 MHz) a 500 GB pevným diskom s pohybovým senzorom, ktorý zaznamenáva polohu notebooku v troch osiach a v prípade neúmerného zrýchlenia, príznačného pre pád, disk zaparkuje svoje hlavičky mimo povrchu platní, aby nedošlo k ich poškriabaniu. Narozdiel od snímania polohy v dvoch osiach má 3D riešenie od Toshiby jednu nevýhodu, a to reakčný čas.

Čo je ale na notebooku najzaujímavejšie je dotykový 13.3-palcový LCD displej s LED podsvietením (s rozlíšením 1280 × 800 pixlov). Dotykové ovládanie má „pod palcom“ aplikácia Windows Touch, ktorá s podporou gest s využitím viacerých dotykov súčasne spestruje prácu so systémom. Otázne je, koľko zákazníkov je ochotných používať pri ovládaní svoje prsty, obzvlášť na lesklom displeji, aký Toshiba U500 má.

Notebook sa objaví na európskom trhu v najbližších dňoch so zatiaľ neupresnenou cenou. Podľa prvých odhadov by sa však mohla pohybovať niekde pri hranici 800 eur.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku