Nokia 3310 sa vrátila s farebným displejom a foťákom

27.02.2017 07:00
Nokia 3310, MWC 2017
Nokia 3310 sa na svojho dávneho predchodcu príliš nepodobá. Autor:

Legendárny telefón je späť, no staré časy nepripomína. Výrobca príliš neriskoval a čiernobiely displej vymenil za farebný, pridal kameru a moderný dizajn. Cenou ani výdržou nesklame Nokia 3310 nesklame, no nostalgiu za ňou nehľadajte.

Nebyť názvu, zrejme len málokto by povedal, že nový mobil od Nokie je druhou generáciou legendárneho modelu 3310. Dizajnom ho pripomína len s prižmúrenými očami a aj hardvér je samostatnou kapitolou. Firma HDM Global, ktorá vlastní licenciu na výrobu telefónov s logom Nokia, sa na barcelonskom veľtrhu MWC pokúsila o veľký návrat legendy, na ktorú nie je možné len tak zabudnúť.

Pôvodná Nokia 3310 už len z bazáru

Pôvodná Nokia 3310 bola vychýrená vďaka robustnej konštrukcii, ale aj nadštandardnej výdrži. Svojho času ju chcel mať snáď každý. Nokia za tri roky predala viac ako 126 miliónov kusov. Telefón mal hmotnosť priemerného smartfónu (133 gramov), čiernobiely displej s rozlíšením 84 × 48 bodov s možnosťou zobrazenia textu v piatich riadkoch a batériu s vymeniteľnú kapacitou 900 až 1000 mAh.

Nový dizajn, väčší displej, malá pamäť a foťák

Súčasná Nokia 3310 zdieľa s pôvodným modelom už len málo spoločných čŕt. Displej už nie je čiernobiely, je takmer o 2,5 centimetra väčší, nehovoriac o rozlíšení (320 × 240 bodov). Fotoaparát s rozlíšením 2 Megapixely si mohol výrobca odpustiť, najmä keď bez prídavnej pamäťovej karty ho ani nemá zmysel používať (mobil má len 16 MB vlastnú pamäť). Cieľovou skupinou predsa len mali byť ľudia, ktorí by si telefón kupovali skôr z nostalgie než kvôli funkciám a hardvéru.

Batéria má kapacitu 1200 mAh a podľa výrobcu je to dosť na to, aby na jedno nabitie telefón vydržal v pohotovosti celý mesiac alebo 22 hodín telefonátov. Okrem hrania tradičnej hry Had je možné mobil použiť aj ako hudobný prehrávač.

Bude zaujímavé sledovať, či sa vynovená „tridsaťtri desiatka“ s cenou 49 eur uchytí tak ako výrobca plánoval. Mnohých zrejme odradí fakt, že už to nie je ten starý dobrý mobil, ktorý mnoho bývalých majiteľov vymieňalo za novší len s ťažkým srdcom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Nokia #MWC 2017 #3310
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk