Apple predstaví inteligentný reproduktor s asistentkou Siri

06.05.2017 08:00
Apple, iPhone, iPad, Steve Jobs, Tim Cook
Ilustračné foto Autor:

Už o mesiac by mohol Apple predstaviť konkurenta pre inteligentné reproduktory Amazon Echo. Využívať by mal hlasovú asistentku Siri a viacero ovládacích prvkov z ekosystému iOS.

Neskoro, ale predsa. Amazon aj Google so svojou hlasovou asistentkou získali významný naskok. Apple sa tento náskok údajne pokúsi znížiť a onedlho predstaví zariadenie podobné hovoriacemu reproduktoru Amazon Echo. Hlasom ovládaný reproduktor bude využívať služby asistentky Siri a umožní na diaľku ovládať inteligentné zariadenia v domácnosti, nastavovať pripomienky alebo prehrávať skladby zo služby Apple Music. Informácie priniesol server MacRumors s odvolaním sa rozhovor so Sonnym Dicksonom, ktorý v minulosti verejnosti ukázal ako bude vyzerať iPhone 5S, 5C, iPad mini 2 a iPad piatej generácie. Dickson tiež úspenše predpovedal využitie viacerých nových prvkov v rozhrani iOS.

Neskoro, ale predsa

Nové zariadenie, ktoré by malo využívať viaceré funkcie z ekosystému Apple vrátane máp, má interné kódové označenie B238 a firma na jeho vývoji pracuje už niekoľk omesiacov. Podľa Dicksona by zariadenie malo svojim okrúhlym tvarom pripomínať počítač Mac Pro s viacerými prvkami, ktorými disponujú napríklad Bluetooth reproduktory UE Boom od Logitechu. Reproduktor by mal byť postavený na systéme iOS a využívať technológie dcérskej firmy Beats Electronics. Apple ho môže predstaviť už na budúci mesiac na konferencii pre vývojárov WWDC (skr. Worldwide Developers Conference).

Ako pripomenul magazín Forbes, reproduktor so Siri je logickým výustením snahy Applu integrovať hlasové ovládanie do inteligentných zariadení v domácnosti. V roku 2014 firma sprístupnila softvérový balík HomeKit, vďaka ktorému môžu výrobcovia spotrebičov integrovať asistentku Siri do svojich zariadení. Žiadnych veľkých prekvapení sa však verejnosť nedočkala a prvotný nápad viac menej stroskotal.

S hlasovým ovládaním Apple experimentoval dlhšiu dobu. Podľa agentúry Bloomberg v minulosti zvažoval použitie technológie v multimediálnom zariadení Apple TV. Napokon firma z plánov poľavila a hlasové ovládanie v roku 2015 integrovala len do diaľkového ovládača.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Siri #inteligentný reproduktor #hlasová asistentka #Apple
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk