Samsung predstavil luxusnú ‘vyklápačku’ za tisíce eur

16.11.2018 21:00
samsung, w2019
Nové prémiové "Véčko" od Samsungu. Autor:

Nie len mobily Vertu môžu stáť tisíce eur. Samsung predstavil prémiovú vyklápačku, ktorú bude zatiaľ predávať len majetným Číňanom. Zaplatia za ňu 2400 eur.

Spomínate si na mobily s vyklápacou konštrukciou? V minulosti to boli práve ony, ktoré určovali trendy na trhu. Ten, kto mal vyklápačku, vlastnil prémiový mobil. Či už išlo o legendárnu Motorolu Rarz alebo niektorú z vyklápačiek fínskej Nokie, boli to mobily, ktoré si nemohol dovoliť každý. Dnes už telefóny s takouto konštrukciou na európskom trhu takmer nenájdete, no v Ázii sú stále veľkým hitom. Možno aj preto Samsung predstavil prémiový smartfón W2019 práve v Číne. Dovoliť si ho nemôže každý a svojou cenou nemá ďaleko od mobilov Vertu.

Pod vysokú cenu sa nepodpísal ani tak hardvér, ako dizajn a luxusné prevedenia. Výklopný telefón má hneď dva AMOLED displeje. Externý a rovnako aj interný AMOLED displej majú 4,2 palca a Full HD rozlíšenie. Mobil poháňa osemjadro Qualcomm Snapdragon 845 s taktom 2,8 a 1,7 GHz a až šesť gigabajtov operačnej pamäte. Úložisko je voliteľné, v rozpätí 128 až 256 GB, a zároveň aj rozšíriteľné microSD kartami. Snímač odtlačkov prstov výrobca ukryl do bočného tlačidla. Samsung tiež nasleduje trendy a zo smartfónu odstránil konektor na slúchadlá.

Na zadnej strane sa nachádza duálny 12-megapixelový fotoaparát s clonou v rozpätí od f/1.5 do f/2.4, optickou stabilizáciou obrazu a dvojnásobným priblížením. Foťák dokáže natáčať aj 4K videá so 60 snímkami za sekundu, prípadne spomalené Full HD videá s extrémne vysokou vzorkovacou frekvenciou 960fps. Telefón si budú môcť zakúpiť záujemcovia, ktorí nemajú hlboko do vrecka. Samsung W2019 bude v predaji za necelých 2400 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Samsung #smartfón #vyklápačka #W2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku