Biotechnologická firma zaoberajúca sa diagnostikou rakoviny získala milión eur

Slovenská biotechnologická firma MultiplexDX, ktorá sa zaoberá diagnostikou rakoviny, získala uplynulý týždeň od amerického investora Ronalda Cooka a investorov z platformy Crowdberry investíciu jeden milión eur.

25.09.2018 18:30
debata

Ide o najväčšiu investíciu, ktorú získala slovenská biotechnologická firma. Investori sa zároveň stali spolumajiteľmi spoločnosti. TASR o tom informoval zakladateľ spoločnosti Pavol Čekan.

Spoločnosť sa sústredí na vývoj revolučných personalizovaných diagnostických onkologických testov, ktoré vďaka 99-percentnej presnosti pomôžu navrhnúť presnejšiu liečbu a vylúčiť nesprávnu diagnózu.

„Investíciu použijeme najmä na rozšírenie firemnej infraštruktúry vrátane špičkového laboratória na Slovensku, marketing a predaj našich produktov,“ povedal Čekan.

Spoločnosť plánuje dokončenie komplexného diagnostického testu v roku 2023. Štyri produktové súčasti konečného testu sa však už predávajú a používajú v popredných medzinárodných inštitúciách, ako National Institutes of Health, Cornell University alebo na univerzitnej klinike v Düsseldorfe.

debata chyba
Viac na túto tému: #rakovina #liečba #diagnostika