Segway uviedol robotickú kosačku s ultrapresným GPS

Navigácia v kosačke Navimow je podľa výrobcu schopná pracovať s presnosťou 2 centimetre. na trh prichádza v troch verziách.

, 10.10.2021 10:00
navimow
Po neúspechu dvojkolesových automaticky vyvažovaných približovadiel si Segway hľadá nové miesto na trhu.
1

Ak povieme Segway, každý si hneď predstaví kultové dvojkolesové gyroskopicky vyvažované približovadlo. To zažilo najprv obrovský vzostup a následne pomalý pád, až sa napokon prestalo vyrábať. Značka však žije, predáva napríklad elektrokolobežky a teraz predstavila aj revolučnú robotickú kosačku.

Jej špecialitou je GPS navigácia s presnosťou až 2 centimetre, ktorá sa dostala aj do jej názvu – volá sa Navimow. Kosačka zvládne aj strmé svahy so sklonom až 45 (!) stupňov, má dažďový senzor – ak začne pršať, sama sa „schová“ do základne.

Je tichá, má inovatívny kosiaci systém, vyhýba sa „zakázaným“ oblastiam zastane aj pred zvieratami alebo deťmi, ak s k nej nečakane priblížia, má možnosť uchovávať a upravovať mapy kosenia v aplikácii a na trh prichádza v štyroch verziách, odlišujúcich sa veľkosťou plochy, pre ktorú sú určené. V závislosti od toho sa ceny pohybujú od 1 200 do 2 500 eur.

© Autorské práva vyhradené

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Segway Navimow #segway #robotická kosačka #kosačka