Od tej doby sa za hranice zemskej atmosféry pozrelo ďalších šesť „platiacich cestujúcich“, Američan maďarského pôvodu Charles Simony letel dokonca dvakrát – najprv v apríli 2007 a potom o dva roky neskôr.
Firmou, ktorá výlety do vesmíru ponúkala, bola americká spoločnosť Space Adventures v spolupráci s ruskou vesmírnou agentúrou Roskosmos. Záujemcou let vyšiel na 20 až 35 miliónov dolárov, a to vrátane prípravy. Na dlho sa posledným vesmírnym turistom stal v septembri 2009 kanadský miliardár a zakladateľ Slnečného cirkusu Guy Laliberté, ktorý v kozme strávil 11 dní. O ceste na ISS uvažovala tiež britská sopranistka Sarah Brightmanová, z akcie však zišlo. Do vesmíru sa nevydal ani japonský náhradník, obchodník Satoši Takamatsu.
Čítajte aj "Ružový super spln" očami astrofotografaTento rok v októbri by sa mal spolu s ďalšími troma členmi posádky vydať na obežnú dráhu okolo Zeme americký miliardár Jared Isaacman, ktorý si let do kozmu zaplatil u súkromnej spoločnosti SpaceX amerického podnikateľa Elona Muska. V roku 2023 by sa do vesmíru mal pozrieť japonský miliardár Jusaku Maezawa, ktorý sa v roku 2018 prihlásil ako prvý vesmírny turista, ktorý sa vydá k Mesiacu tiež kozmickou loďou spoločnosti SpaceX.
Lety s turistami do vesmíru plánuje podnikať tiež vesmírna spoločnosť Blue Origin amerického podnikateľa Jeffa Bezosa, ktorá v súčasnosti testuje raketu New Shepard s modulom pre posádku či spoločnosť Virgin Galactic britského miliardára Richarda Bransona.