Bolo medzi nimi aj vzácne zlaté pečatidlo faraóna Sethiho¤I. Odborníci podľa denníka The Jerusalem Post hrobku radia do neskorej bronzovej doby, keď územie dnešného Izraela ovládali Egypťania. Ide o prvý nález rakvy tohto druhu v Izraeli za minulých 50 rokov.
Pohrebná archa bola opatrená vekom v tvare ľudskej postavy. Obklopovalo ju množstvo nádob vrátane schránok na potraviny a stolové náčinie. V blízkosti boli aj zvieracie kosti. Časť z týchto predmetov boli zrejme obetiny bohom, časť mala slúžiť mŕtvemu v posmrtnom živote, v ktorý starí Egypťania verili.
V rakve sa našli pozostatky dospelého muža pochovaného s bronzovou dýkou, miskou a ďalšími predmetmi. Neďaleko boli tiež hroby dvoch žien a dvoch ďalších mužov, čo mohli byť podľa izraelských odborníkov hodnostárovi príbuzní.
„Pretože nádoby, ktoré sa v hrobe našli, pochádzali z tejto lokality, domnievame sa, že mŕtvy bol z Kanaánu a pracoval pre egyptskú vládu,“ oznámili archeológovia. Vedľa kostry sa našiel zlatý prsteň s pečaťou v tvare skarabea a s menom faraóna Setchiho I., ktorý Egyptu vládol v 13. storočí pred naším letopočtom. Synom tohto panovníka bol Ramesse II. spojovaný historikmi s príbehom exodu Izraelitov z Egypta.
Zatiaľ nie je vylúčená ani hypotéza, že hrobka mohla patriť bohatému občanovi, ktorý chcel byť pochovaný podľa egyptských zvyklostí. Podľa historikov ide rozhodne o dôkaz vplyvu Egypťanov v Kanaáne v neskorej bronzovej dobe.