Muž dostal štyri roky za útok na gravidnú samicu tuleňa havajského

27.07.2017 08:23

Tento druh tuleňa pritom patrí medzi najviac kriticky ohrozené morské cicavce a vo voľnej prírode žije asi len 1400 jedincov.

Havajský sudca poslal v stredu na štyri roky za mreže muža, ktorý útočil na gravidnú samicu ohrozeného tuleňa havajského (Neomonachus schauinslandi).

Podľa prokurátora Justin Kollara zaútočil Shylo Kaena Akuna na zviera v apríli 2016 v Salt Pond Beach Parku na ostrove Kauai. Miestna KHON-TV pred časom informovala, že svedkovia natočili muža ako vošiel do vody, zaháňal sa na ohrozené zviera a zrejme doň i hádzal piesok.

„Akuna bol v tom čase zjavne pod vplyvom omamných látok,“ uviedol Kollar vo vyhlásení s tým, že týranie zvierat je často predzvesťou ďalších druhov násilia a nehodlajú ho tolerovať. Samica tuleňa podľa jeho slov zhruba o týždeň priviedla na svet mláďa.

Akunu pritom minulý mesiac odsúdili na rok väzenia za krádež a zabitie kozy. Čelí tiež ďalším obvineniam v súvislosti s marcovou lúpežou v izbe hotela Poipu Grand Hyatt. Jeho právny zástupca Mark Zenger na otázky agentúry AP zatiaľ nereagoval.

#tuleň havajský #tuleň #Havaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk