Deň pred prezidentskými voľbami v USA preletí okolo Zeme asteroid

25.08.2020 18:00
meteorit
Autor:

NASA musí na základe rozhodnutia amerického kongresu lokalizovať 90 % asteroidov v blízkosti Zeme, ktoré sú väčšie ako 140 metrov a zároveň informovať o takýchto telesách akýchkoľvek veľkostí.

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) informoval, že k Zemi smeruje asteroid, ktorý prvý raz spozorovali predvlani v Palomarskom observatóriu v Kalifornii. K našej planéte sa priblíži 2. novembra, deň pred prezidentskými voľbami v Spojených štátoch amerických. Informáciu priniesla televízia CNN

„Asteroid 2018VP1 je veľmi malý. Má približne 6,5 stopy (zhruba 2 metre, pozn.) a pre Zem nepredstavuje žiadnu hrozbu. Keby vstúpil do atmosféry našej planéty, pre extrémne malú veľkosť by sa rozpadol,“ uviedla NASA vo vyhlásení.

Úrad musí na základe rozhodnutia amerického kongresu lokalizovať 90 % asteroidov v blízkosti Zeme, ktoré sú väčšie ako 140 metrov a zároveň informovať o takýchto telesách akýchkoľvek veľkostí. Podľa údajov NASA je pravdepodobnosť, že asteroid zasiahne Zem, asi 0,41 %.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zem #voľby #NASA #asteroid #americký kongres
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku