Krkavce na Aljaške sa naučili ľuďom kradnúť pred obchodom nákupy

Nový spôsob obstarania potravy si našli krkavce v aljašskom meste Anchorage. Zlietavajú sa na parkovisko pred miestnou predajňou obchodného reťazca Costco a kradnú ľuďom nákupy z vozíkov.

05.04.2021 07:58
debata (5)

Informovala o tom agentúra AP.

Jedným z okradnutých je aj Matt Lewallen, ktorý mieril s nákupom do auta, keď sa k nemu zlietli krkavce a ukradli mu z vozíka balenie rebierok. „Vonku som urobil sotva desať krokov, keď ku mne prileteli dva krkavce, chytili jeden z balíčkov, roztrhli ho a uleteli s ním,“ povedal Lewallen. Ukradnutý kus mäsa podľa neho meral zhruba desať krát 18 centimetrov, čo je slušná porcia aj na krkavca.

„Rozhodne vedeli, čo robia. Nebolo to prvýkrát. Boli pekne vykŕmené, takže si myslím, že si vytvorili vlastný systém,“ uviedol Lewallen. Až keď prišiel domov, zistil, že jeden z krkavcov ďobol i do ďalšieho kusu rebierok, ale neodniesol ich. „Začal som ich krájať a dávať do marinády, ale manželka hovorila, že to je hnusné, že to mäso musíme vrátiť,“ dodal s tým že od obchodu dostali plnú náhradu.

Na sociálnych sieťach sa medzitým objavili ďalšie podobné prípady krádeže za bieleho dňa. „Moji rodičia upratovali nákup a domov prišli o jeden steak ľahší!“ napísala na facebook Kimberly Wallerová. „Ten vták im ho ukradol priamo na parkovisku,“ dodala.

Tamara Joyeyová opísala, ako krkavce pri krádežiach spolupracujú. „Prileteli ku mne dvaja. Jeden sa držal v blízkosti môjho vozíka, skákal po autách a stále hlasno krákal. A druhý bol na zemi a stále sa snažil vytiahnuť sieťku s mexickými uhorkami, čo vyzerajú ako maličké melóny,“ uviedla.

Obaja okolo nej neprestávali krúžiť, aj keď sa ich snažila zahnať. „Čakali na príležitosť, ako mi niečo ukradnúť, boli veľmi odhodlané,“ dodala.

Podľa Ricka Sinnotta, bývalého biológa štátneho ministerstva pre ryby a lovnú zver, sa v zime do Anchorage zlietavajú za potravou stovky krkavcov veľkých. S jarou ich väčšina odletí. Počas zimy sa kŕmia akýmkoľvek druhom mäsa, ovocia a zeleniny.

„Po celé desaťročia sledovali ľudí na parkoviskách obchodov so všetkým tým jedlom,“ povedal Sinnott. „Vedia, ako vyzerá kus ovocia v nákupnom košíku, pretože už ho videli ležať na zemi alebo v odpadkovom koši,“ dodal.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #obchod #nákup #Aljaška #krkavec #kradnúť