Dve jazerá v Argentíne náhle zružoveli, dôvod zatiaľ nie je známy

Dve jazerá v argentínskom regióne Patagónia zružoveli. Zmena farby zatiaľ nebola vysvetlená, ale miestni ekológovia sa obávajú, že by sfarbenie mohlo byť spôsobené priemyselnou kontamináciou, uviedla agentúra Reuters.

31.07.2021 08:45
debata (2)

Jazerá sa nachádzajú blízko priemyselného parku na okraji argentínskeho mesta Trelew, na prašnej planine podobnej púšti, ktorá je prevažne opustená. Mestskí úradníci však nedávno podľa správ na sociálnych sieťach mesta Trelew objavili v povodí nákladné auto, ktoré tam vysypávalo odpad.

Úrady miestnym médiám poskytli zatiaľ rozdielne názory na to, či môže byť náhla zmena farby vody v jazerách škodlivá. Ekológovia sú však znepokojení. Miestny aktivista Pablo Lada, člen argentínskej národnej ekologickej siete Renac, povedal agentúre Reuters, že zružovenie mohlo spôsobiť farbivo, ktoré sa obvykle používa na to, aby krevety, ktoré sa chovajú neďaleko, získali svoje typické ružové sfarbenie.

ekológia, zemeguľa, planéta, ekonomika Čítajte aj Ľudstvo od štvrtka žije na ekologický dlh

„Myslím si, že ružová lagúna odhalila nedostatočné spracovanie tohto odpadu, ktoré sa stalo veľkým problémom,“ uviedol Lada.

Miestni a regionálni úradníci zaoberajúcisa ochranou životného prostredia vyšetrujú príčinu možného znečistenia jazier. Zatiaľ ale nedospeli k žiadnemu záveru.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Argentína #ekológia #farba #jazero #Patagónia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy