Na Novom Zélande sa objavil tučniak, ktorého domovom je 3000 km vzdialená Antarktída

Tritisíc kilometrov dlhú cestu musel pravdepodobne prejsť tučniak, ktorého jeden z miestnych obyvateľov objavil na pobreží Nového Zélandu.

13.11.2021 19:03
debata (8)
Foto: SHUTTERSTOCK
tučniak

Išlo totiž o zástupcu druhu tučniak krúžkový, ktorý žije výhradne v Antarktíde, uviedol spravodajský BBC News.

Novozélanďan Harry Singh, ktorý tučniaka na pláži južne od mesta Christchurch našiel uviedol, že si pôvodne zviera pomýlil s plyšovou hračkou. „Najskôr som si myslel, že je to plyšová hračka, ale potom tučniak pohol hlavou, a tak som si uvedomil, že je skutočný,“ vyhlásil Singh, podľa ktorého tučniak vyzeral osamelý a stratený. „Celú hodinu sa ani nepohol a zdal sa vyčerpaný,“ dodal.

tjsp a 1978005 f0024 c Čítajte aj Dôchodca pri triedení krabíc so skamenelinami objavil nový druh dinosaura

Singh následne zavolal na záchrannú stanicu, pretože sa bál, aby sa vták na brehu nestal obeťou nejakého predátora. „Nechcel som, aby skončil v bruchu nejakého psa alebo mačky,“ povedal. Tučniak sa nakoniec dostal k Thomasovi Strackeovi, ktorý sa zaoberá záchranou tučniakov na novozélandskom Južnom ostrove už asi desať rokov. Strackea šokovalo, že ide o tučniaka krúžkového, ktorého domovinou je Antarktída.

FDxv MVYXo BAjms3 Čítajte aj Prvé pevniny sa z morí vynorili skôr, než sa predpokladalo

Podľa vyšetrenia u veterinára mal tučniak ľahkú podváhu a bol dehydrovaný. Dostal preto tekutiny a výživu z infúzie. Keď bude dostatočne silný, mal by byť vypustený na pláži na polostrove Banks, kam nechodia psy.

Podľa spravodajského serveru BBC News je to iba tretí prípad, kedy sa tučniak krúžkový objavil na novozélandskom pobreží; predchádzajúce prípady boli zaznamenané v rokoch 1993 a 1962.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Antarktída #pobrežie #tučniak #Nový Zélan